W księgarniach znajdziecie już powieść Jerzego Buczyńskiego pod tytułem „Czaszka wilkołaka”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Silesia Progress pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!
W dawnych czasach istniało wiele przerażających legend o groźnych kudłatych stworach będących pół wilkiem, a pół człowiekiem. Zwano ich wilkołakami.
Opowiadano niesamowite historie o tych pokrytych gęstą sierścią, przeważnie poruszających się na dwóch nogach, monstrach napadających na zwierzęta i ludzi, których, o zgrozo!, rozszarpywały kłami i pazurami.
Czy wilkołak, w myśl panującej powszechnie opinii, był zawsze krwiożerczą bestią, którą należało za wszelką cenę unicestwić? A może ów kosmaty upiór posiadał również czujące serce, zdolne pchnąć go do dobrych uczynków?
No cóż, może przedstawiona tutaj historia nieco zmieni pogląd dotyczący ludzi przeistoczonych w wilki.
W raciborskim lesie, na polanie, na której rozlewa się obszerny staw, wilkołak-kobieta zostaje rozszarpany przez watahę wilków.
Wiele lat później, w czasach już współczesnych, dwaj emerytowani górnicy, podczas grzybobrania, odpoczywają na owej polanie. Kąpią się w stawie, w którym nieoczekiwanie znajdują tajemniczą czaszkę. Mężczyźni nawet nie podejrzewają, że ta nader dziwnie wyglądająca czaszka, w najbliższych tygodniach drastycznie zmieni ich życie...
W kilka dni później w lesie i okolicznych wioskach nagle pojawiają się dwa... wilkołaki!
Następuje ciąg mrożących krew w żyłach, ale zarazem i ...zabawnych, wydarzeń.
Strony: 340
O autorze
Jerzy Buczyński urodzony w Rydułtowach, obecnie mieszkaniec Radlina. Jako górnik dołowy przepracował na kopalni 27 lat.
Po przejściu na emeryturę zamienił kilof na pióro i rozpoczął szychty literackie.
Jest autorem kilkunastu książek o tematyce śląskiej. Pisząc po polsku i śląsku, poprzez podania i legendy popularyzuje historę Śląska, przybliża bogaty barwny śląski folklor, w którym występują strzygi, zmory, utopce, Skarbnik orza wiele innych śląskich straszków. W humorystycznych gawędach w plastyczny sposób ukazuje życie, zwyczaje i obyczaje Ślązaków.
Jerzy Buczyński jest dwukrotnym laureatem nagrody Starostwa Powiatowaego w Wodzisławiu Śl., przyznaną za działalność literacką i kulturalną.
Jego biografia została zamieszczona w międzynarodowej encyklopedii „Who is Who” w Polsce.
Wydał między innymi: „Skarbnik, zmory, utopce i upiory”, „Urok Szarloty”, „Misja umarlaków” - powieść utrzymana w konwencji czarnego humoru, „Zwierciadło Śląskie”, „Godulowa saga”, „Hultajska dwójka”, „Pokolenia w czerni”. (mat. wyd.)